Bannery+

Podrobný článek o nastavení Shoptet doplňku Bannery+.

Instalace

Přejděte z administace vašeho e-shopu na Shoptet doplňky (Propojení → Shoptet doplňky). Na stránce https://doplnky.shoptet.cz/bannery-plus si vyberte v pravém sloupci, jestli chcete měsíční platbu nebo roční platbu a klikněte na tlačítko "Objednat doplněk". Po objednání se tlačítko změní na "Přejít na nastavení doplňku" - kliknutím na toto tlačítko budete automaticky přesměrováni na stránku, která vás provede nastavením. Nebo se dostanete do nastavení z administrace svého Shoptetu (Propojení -> Bannery+). Každý krok v administraci nezapomeňte uložit.

Vložení bannerů nad a pod hlavičku, nad a pod patičku

Vložení těchto bannerů naleznete pod záložkou "Ostatní".

U každého banneru můžete mimo hlavního obrázku vložit i obrázek pro telefon. V případě, že nahrajete i obrázek pro telefon, bude se zobrazovat na zařízeních pod šířku 768px. Máte na výběr ze zobrazení banneru přes celou šířku monitoru, nebo aby se vždy adaptoval na šířku e-shopu. Každý banner můžete nechat zobrazit jen na úvodní straně,  na všech stranách, nebo na všech stranách bez úvodní strany. Popis banneru slouží jako alternativní text pro vyhledávače. Odkaz banneru je určen k prokliku banneru na zadaný odkaz.

Pozice nad hlavičkou není určena pro šablony Waltz a techno z důvodu fixní hlavičky.

Rozměry bannerů na ukázkovém e-shopu:

  • Pozice nad hlavičkou: 1800 x 160 px
  • Pozice pod hlavičkou: 1200 x 200 px
  • Pozice nad patičkou: 1800 x 370 px
  • Pozice pod patičkou: 1800 x 500 px

Vložení bannerů pro úvodní stranu

Vložení těchto bannerů naleznete pod záložkou "Úvodní bannery".

Úvodní bannery můžete využít k propagaci akcí, produktů, kategorií nebo čehokoliv jiného. Oblíbené jsou zejména jako grafický rozcestník nejdůležitějších kategorií. Nový banner přidáte pomocí tlačítka "Přidat". Po vytvoření banneru klikněte na jeho název a dostanete se na úpravu banneru. U každého banneru můžete mimo hlavního obrázku vložit i obrázek pro telefon. V případě, že nahrajete i obrázek pro telefon, bude se zobrazovat na zařízeních pod šířku 768px. Název banneru slouží jako pracovní označení v administraci, dle kterého se bannery řadí. Doporučujeme tedy před název napsat číslo - pořadí. Popisek banneru slouží jako alternativní text pro vyhledávače. Odkaz banneru je určen k prokliku banneru na zadaný odkaz. Počet bannerů na řádek nastavíte pod záložou "Nastavení", o kterém se dočtete níže.

Rozměry bannerů na ukázkovém e-shopu:

  • 600 x 600 px

Vložení ikon pro úvodní stranu a detail produktu

Vložení těchto bannerů naleznete pod záložkou "Úvodní ikony".

Ikony, které můžete nechat zobrazit na úvodní straně a detailu produktu, můžete využít k vypíchnutí výhod vašeho e-shopu. Novou ikonu přidáte pomocí tlačítka "Přidat". Po vytvoření ikony klikněte na její název a dostanete se na úpravu ikony. U každé ikony můžete nastavit, jestli se má zobrazit i v detailu produktu. Název ikony slouží jako pracovní označení v administraci, dle kterého se ikony řadí. Doporučujeme tedy před název napsat číslo - pořadí. Text ikony se zobrazí pod samotnou ikonou. Odkaz ikony je určen k prokliku na zadaný odkaz. Počet ikon na řádek nastavíte pod záložou "Nastavení", o kterém se dočtete níže. K výběru máte přes 1500 ikon, které jsou rozděleny do 3 kategorií. Hlavní kategorie s nejvíce ikonami jsou "Vyplněné". Další kategorie je "Klasické", které jsou tvořeny obrysy. Poslední kategorií jsou "Značky", kde naleznete celou řadu ikon brandů, jako je Facebook, Google, Visa a další. Ikonu vyberete kliknutím na konkrétní ikonu.

Vložení bannerů do kategorií

Vložení těchto bannerů naleznete pod záložkou "V kategorii".

Bannery v kategorii můžete využít k propagaci akcí, produktů nebo jen jako grafiku. Nový banner přidáte pomocí tlačítka "Přidat". Po vytvoření banneru klikněte na jeho název a dostanete se na úpravu banneru. U každého banneru můžete mimo hlavního obrázku vložit i obrázek pro telefon. V případě, že nahrajete i obrázek pro telefon, bude se zobrazovat na zařízeních pod šířku 768px. Název banneru slouží jako pracovní označení v administraci, dle kterého se bannery řadí. Doporučujeme tedy před název napsat číslo - pořadí. Popisek banneru slouží jako alternativní text pro vyhledávače. Odkaz banneru je určen k prokliku banneru na zadaný odkaz.

Banner můžete umístit buď pod hlavičku, nebo produkt v určitém pořadí. V případě, že chcete vložit banner pod hlavičku, vyplňte u "Pozice" číslo 0. V případě, že má být  banner zobrazen mezi produkty, napiště do "Pozice" číslo produktu, za kterým se má banner zobrazit, například když zadáte číslo 3, banner se zobrazí za třetím produktem.

Aby se banner mohl zobrazit, musíte vyplnit ID kategorie. Klikněte na tlačítko "Vyhledat ID pomocí odkazu". Do otevřeného formuláře vložte odkaz na kategorii, například "https://doplnky.dklab.cz/obleceni/" a klikněte na "Hledat ID".

V případě, že vyplněníte ID kategorie "0", zobrazí se banner ve všech kategoriích.

Rozměry bannerů na ukázkovém e-shopu:

  • Pozice pod hlavičkou: 1200 x 200 px
  • Pozice mezi produkty: 1200 x 300 px

Nastavení doplňku

Nastavení doplňku naleznete pod záložkou "Nastavení".

U úvodních bannerů, úvodních ikon a ikon v detailu produktu můžete nastavit počet bannerů/ikon na řádek pro jednotlivá rozlišení / zařízení. U úvodních bannerů můžete nastavit pozici na začátku obsahu (vhodné pro weby bez carouselu), za carouselem a na konci obsahu. Nastavte si také okraj jednotlivých bannerů, pokud tedy chcete mít bannery nalepené na sobě, nastavte 0px. Dále okraj boxu, jedná se o mezeru před a za bannery.

U ikon můžete mimo počtu na řádek nastavit také jeden ze dvou stylů (klasická ikona a ikona v bublině), zapnutí stínu pod celým pruhem ikon a u úvodních ikon můžete navíc nastavit pozici. Dále můžete změnit barvu textu, ikony a pozadí. K dispozici je pozice před a za úvodními Bannery+, před a za úvodním textem.

Ukázkový e-shop

Na ukázkovém e-shop je nastaveno: Vložen banner Black friday nad hlavičku úvodní strany, bannery kategorií pod carouselem, ikony s výhodami e-shopu pod bannery kategorií, banner nad patičkou s hodnocením e-shopu, banner pod patičkou pro vzhled, bannery v kategoriích produktů pod hlavičkou, v sekci oblečení banner pro velikost za třetím produktem.

Přejít na ukázkový e-shop

Mezi naše klienty patří:

Licirna

Yage

Akinu

Espeon

Perricone MD

Made for Skin

Grossmann

Fajnspanek

Jsme na Facebooku